VII GALA Baletowa – BLEU, BLANC, ROUGE

VII GALA Baletowa – BLEU, BLANC, ROUGE

Miłośników Francji i języka francuskiego zapraszamy na niezwykły taneczny spektakl pt. „Bleu, blanc, rouge”, który został przygotowany przez uczniów Niepublicznej Szkoły Baletowej w Łodzi i Chór Dziecięcy Miasta Łodzi w ramach VII Gali Baletowej.

Przedstawienie to wpisuje się w cykl obchodów Dni  Frankofonii w Łodzi i zostało objęte patronatem przez Panią Konsul Honorową Francji i Panią Prezydent Miasta Łodzi.

Tytuł spektaklu „Bleu, blanc, rouge” nawiązuje do kolorów flagi francuskiej: niebieskiego, białego i czerwonego, a tym samym prezentuje różne walory kultury Francji. Każdy kolor to inny charakter muzyki, śpiewu, tańca, ekspresji podobnie jak wielobarwność Francji.

Na VII Gali Baletowej zaprezentują się również dzieci Małej Szkoły Baletowej i grupy jazzowe, które także wpiszą się w klimat „niebieskiego, białego i czerwonego”  prezentując swoje układy taneczne do pięknej romantycznej melodii francuskiej z cudownie charakterystycznie brzmiącą harmonią.

Na to wydarzenie wszystkich serdecznie zapraszamy 18 czerwca 2017 r. do Teatru Nowego przy ul. Więckowskiego  15 w Łodzi. Odbędą się dwa spektakle, jeden o godz. 16.00, drugi o godz. 19.00.

Bilety będzie można nabyć w siedzibie naszej szkoły od 18 maja br.