VI GALA BALETOWA – TANECZNY WEHIKUŁ CZASU

TANECNY-AKTUALNOSC

VI Gala Baletowa pt. „Taneczny wehikuł czasu”, połączona z dyplomem absolwentów Szkoły Baletowej, odbyła się 19 czerwca 2016 r. o godz. 18.00 w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Gala składała się z 3 części.

Pierwsza część stanowiła Dyplom uczniów Niepublicznej Szkoły Baletowej, którzy jako pierwsi w historii tej szkoły uzyskali pełne kwalifikacje do bycia zawodowymi tancerzami. Dyplomanci zaprezentowali się w tańcach solowych i zespołowych w stylu klasycznym, jazzowym i modern.

Drugą część  gali to występ dzieci z Małej Szkoły Baletowej, które tak jak ich starsze koleżanki ukochały taniec i scenę. Zaprezentowały się one w układach tanecznych baletowych, jazzowych i ludowych.

Trzecia część to przedstawienie pt. „Taneczny wehikuł czasu” wykonany przez uczniów Niepublicznej Szkoły Baletowej. Co nie jest możliwe w życiu, wszystko może wydarzyć się w sztuce…… i tak wehikuł poprzez taniec przeniósł nas na dwór króla Ludwika XIV, w lata 70-te, czasy argentyńskiego tanga, podróż zakończymy w rytmie współczesnego Hip-Hopu.