„DZIADEK DO ORZECHÓW”

„DZIADEK DO ORZECHÓW”

Już dziś zapraszamy dzieci i młodzież ze wszystkich szkół i przedszkoli na nasz najnowszy spektakl taneczno-baletowy pt. „Dziadek do orzechów”.

Spektakl odbędzie się 27 stycznia 2016 roku  o godzinie 9.00 i 11.00 (środa) w Teatrze V6 na ul. Żeromskiego 74/76 w Łodzi.

Ten tak bardzo lubiany i popularny spektakl wystawiany był na wszystkich najsłynniejszych scenach świata.

Akcja pięknego baletu rozgrywa się w Wieczór Wigilijny, wspaniała choinka i pod nią prezenty wprowadzają nas w świąteczny nastrój przepełniony radością, tańcem i rodzinnym spotkaniem.

Wkrótce jednak opowieść wciąga nas w świat baśni, fantazji i dziecięcych marzeń, w świat pełen pozytywnych emocji. Przeżywamy razem z Małą Klarą jej fascynację drewnianą lalką – dziadkiem do orzechów, ucieczkę przed myszami, pojedynek Króla Myszy z Dziadkiem do Orzechów, bitwę mysz z żołnierzami oraz przemianę Małej Klary w Księżniczkę, a Dziadka do Orzechów w Księcia.

W baśniowy i czarujący klimat wciąga nas coraz bardziej podróż Księżniczki Klary i Księcia po Krainie Słodyczy. Wraz z bohaterami porwani jesteśmy w wir tańców charakterystycznych pochodzących z różnych narodów i kultur. Są to m.in. taniec hiszpański, taniec arabski, taniec chiński, taniec rosyjski.

Nasza cudowna podróż okazuje się snem, który nad ranem pryska pozostawiając Małą Klarę wbitą w fotel z przytulonym dziadkiem do orzechów, a nas z niezapomnianymi wrażeniami z pięknego familijnego przedstawienia.